MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 13161036
nr 1316 1036
Stol
Barock, kompletterad
Kondition: slitage
måndag 30 mars 2020
kl 20:07:11
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.